Hap server me vps
Se pari Hyn ne vps duhet me ju bo interneti ....pa ju bo sun e qelni serverin......
Dhe duhet me pas apo me instalu ne fillim winrarin
Kshillat per me qel server
--------------------------------------------------------
1.Pasi te hini ne vps Duhet me ju bo interneti
2.Shkoni te internet explorer po nese kini google chrome ma mir...edhe hini tani ne google chrome
3.Hin ne webfaqen www.google.co.in dhe shkruje free download hlds by fw
4.Pasi te shkruni dhe te hini enter ne tastieren tuaj jau qet do link edhe e para lexon 4 share filed hlds by fw...
5.Hyni aty dhe klikoni download ... donloadimi osht me prit 40 minuta deri ne 1 or
6.Pasi ta downloadoni at hlds by fw apo hlds by esg clan cilen dush ... shkoni aty ku osht rujtun hlds zipi
7.E boni extraxt files...ne desktopin tuaj 
8.Pas extraxtimit ne desktop hiini i ndreqni adonsat qysh doni kon doni me ba admin e kto...dhe pastaj...!
9.Hini ne hlds folder dhe klikoni te hlds me shej te Y me ngjyr te kuqe
10.Te e para e ndreq e bon counter-strike apo qfar cs kini ju dhe te e dyta e ndreqni mapin ... te e treta e ndreqni e boni internet... te e katerta i zgjedh sa lojtar doni qe me zan serveri juaj ...--te e pesta e bon 3389 dhe pastaj nese nuk jau pranon e bon 27015 cilen ta pranon prej ktyre bon...
te e gjashta e ban aty shkrun rcon password e bon 123pass ose qysh dush ose 123 dhe pastaj hini "Start Server" dhe serveri u hap ndersa ju i merrni numrat e vps tuaj dhe ja shtoni ata ne fund qysh e keni lan ne hlds 3389 apo 27015 dhe keshtu bonn.....!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------------------------
per cdo gje tjeter hini ne ket faqe te contact edhe merrne imellen...!!!!!!!!Ju uroj fat te mirrrrrrrrr
-----------------------------------------------------------
By: albosi
Advertisement
 
 
Today, there have been 4 visitors (24 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=